На Банковій не знають, що робити з Медведчуком, який не втік з країни, як це зробив Порошенко

Віталій Романченко
Віталій Романченко

Політичний аналітик

Віктор Медведчук і Володимир Зеленський 112ua.tv

Про це пише Віталій Романченко у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Як ми неодноразово бачили на практиці, немає нікого сміливіше, ніж "диванне військо". А віднедавна колекцію "диванних героїв" вирішив поповнити екс-президент Петро Порошенко.

Як ми пам'ятаємо, наприкінці грудня українські ЗМІ та соцмережі облетіло відео, як слідчий ДБР намагається вручити Порошенку повідомлення про підозру, а "гетьман" стрибає в авто і диким голосом кричить водієві "поїхали!" І потім ще додає про "матір", але це вже не для дітей.

Звичайно, всі ми люди. У всіх нас є свої страхи і тривоги. І потрібно з розумінням ставитися до ситуації, коли людина злякалася. Але погодьтеся, є дуже велика різниця між обивателем і політичним лідером. Обиватель може бути боягузливим, дурним і дріб'язковим. Але до політичного лідера рівня Порошенка висуваються інші критерії. І зрозуміло чому - політичний лідер претендує на владу, а значить повинен підніматися над натовпом.

А у нас він не підноситься над натовпом. У нас лідер обігнав натовп і як заєць "пропетляв" в аеропорт, а звідти – за кордон.

До слова, у нас вже був один президент-утікач. Згадайте, як Путін відразу після втечі Януковича публічно сказав, що тепер "політичного майбутнього у нього немає". А після додав, що сам радив Януковичу не залишати Київ, тому що "в такій ситуації краще зі столиці не виїжджати".

До речі, якщо вірити Порошенку, то він найбільший патріот України. Просто нагадаю, що такі видатні патріоти як Іван Франко та Михайло Грушевський не бігали як зайці по полях, а за свої політичні переконання пройшли через заслання та тюрми.

Іван Франко в 1877-1878 рр. 9 місяців відсидів у в'язниці за свою активну громадську і журналістську діяльність. Михайло Грушевський у грудні 1914 року був заарештований і після декількох місяців в'язниці засланий на заслання.

А такий патріот як В'ячеслав Чорновіл тричі "мотав термін" в колонії суворого режиму і на засланні. У перший раз Чорновіл був засуджений в 1967 році на 6 років колонії суворого режиму (вийшов по УДЗ в 1969 році). У 1972 році отримав ще один термін – 6 років колонії суворого режиму і 3 роки заслання. У 1980 році був заарештований і відправлений на 5 років на заслання до Якутії.

Справжнім патріотам - таким як Франко, Грушевський, Чорновіл – не просто повісткою про підозру слідчий погрозив – вони відбували реальні терміни.

Біда Порошенка ще й у тому, що є з ким порівнювати. І виходить, що справжні патріоти поводилися не як Порошенко, а як Медведчук.

У цьому випадку ми бачимо протилежну картину. В даному випадку "бліцкриг" Банкової провалився. Почати з того, що, отримавши повістку про підозру, Медведчук нікуди не побіг, а приїхав в Офіс генерального прокурора, перелякавши генпрокурора Венедіктову. А зараз захищає свою позицію в суді і відстоює свої політичні погляди, незважаючи на домашній арешт. А оскільки в ОП так і не змогли знайти суддю, який ризикне і відправить його за грати, операція забуксувала. Суд щоразу продовжує домашній арешт. Поки що продовжує, хоча ніяких доказів як не було, так і немає.

Власне, на Банковій могли б здогадатися, що їх загроз ніхто не злякається. Свого часу Медведчук став єдиним з політиків першої величини, хто залишився в Україні в лютому-квітні 2014 року, коли бігли і Янукович, і Азаров, і всі інші, щодо кого США ввели санкції.

А тепер неозброєним поглядом видно, що на Банковій просто не знають, що робити далі. Вони розраховували, що Медведчук втече з України, а Він поламав всі плани.

Тому втечу Порошенка на Банковій повинні сприймати як перемогу. Зрештою, нарешті, план спрацював. А самому Порошенку треба робити висновки. Тому що відеоролики з обіцянками "я повернуся!" - це все слова. А ми всі чекаємо, що політичний лідер у небезпечній ситуації покаже нам не слова, а реальні вчинки. І де ж вони?

Повторюся, політичний лідер - це той, хто подає приклад, хто бере на себе відповідальність. Тому він і лідер, що підноситься над загальною масою. А той, хто побіг "з поля бою" – це емігрант або втікач. Хто завгодно, але не політичний лідер.

Віталій Романченко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках POLITNEWS.INFO

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.