Віктор Медведчук: Кримінальні справи розвалюються, оскільки вони засновані на змонтованих записах, і жоден суд їх не прийме

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Фрагмент інтерв'ю народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука.

Як можна розцінити два брифінги, дві підозри, які мені нібито вручили? Нібито, тому що все це було зроблено незаконно.

У брифінгах беруть участь Генпрокурор і глава СБУ і демонструють якусь прослушку, якісь розмови. У мене питання: а вони знають, що здійснюючи ці дії, вони скоюють злочин? І до цього ми ще прийдемо, не прийшли, але ще прийдемо.

А чому злочин? Та тому, що вони знають, що у них немає ніяких телефонних розмов, що це монтаж, що це фальсифікація доказів. Що у них немає ні дозволу на таке прослуховування, ні оригінальних записуючих пристроїв, ні клопотань з приводу того, що треба прослуховувати громадянина Медведчука. Ні протоколів відповідних. У них нічого цього немає. І найцікавіше, що це доведено сьогодні матеріалами справи.

Ось вони демонструють прослушку, а я можу сказати, що розмов з таким змістом ніколи не було. Це повний абсурд. Це маячня сивої кобили. І ось ці дві людини, які очолюють, фактично, правоохоронну систему України, демонструють на всю країну для того, щоб принизити, кинути тінь, звинуватити і все. І коли прокурор звертається до Департаменту контррозвідки, в матеріалах справи це просто розписано, щоб дали дозвіл на прослушку телефону, тобто, прослушка у них є, і записи у них є – вони у Бігуса взяли, а тепер їм треба отримати дозвіл з Департаменту контррозвідки, який цим займався в 14-15 рр. Тому що Бігус каже, що це було в 14-15 рр., ось вони і звернулися. А департамент контррозвідки відповів, що це секретна інформація. Ми не можемо, тому що за законом про контррозвідувальну діяльність матеріали контррозвідувальної діяльності не можуть бути оприлюднені. А що робили генпрокурор і голова СБУ на пресконференціях 11 травня і 8 жовтня? А контррозвідка відповіла: заходи тривають і тому вони не підлягають розсекреченню.

А ви який доказ хочете використовувати? Ви чим намагалися звинуватити Медведчука, посилаючись на ці розмови, якщо вони нічого не дають? Я це знаю, і вони вже знають, і знали раніше, що у них немає цих записів і ніколи не було. І не могло бути, тому що ці розмови, які записувалися десь кимось колись, в своєму масиві, потім взяли голоси і змонтували ці розмови. Кажуть: там 36 годин, змонтувати не можна. Звичайно не можна - а хто їх монтував 36 годин? А генпрокурор домовилася до того, що там 10 тис. годин – ми зараз читаємо. Так читайте. Тільки в матеріалах справи є по 3-4 хвилини. А ось це змонтовано за милу душу, що вони і зробили. Але, змонтувавши, вони не можуть отримати процесуальне підтвердження, що це було зроблено законно, і що взагалі це робилося. І не отримають ніколи, тому що цього не було, і ніхто не звертався за дозволами на прослушку, і за фіксацією результатів цієї прослушки.

Це ж найголовніший "злочин", а на ньому, фактично, ґрунтується все звинувачення по першій і по другій справі. Розмови, якісь, які змонтовані і сфальсифіковані таким чином, що кидають тінь на дії Медведчука. І тільки цими розмовами, більше нічим. А все інше - це в невстановленому місці, при невстановлених обставинах, в невстановлений час, і з невстановленими особами. Ось все звинувачення і по одній і по другій справі. Повний, повний крах - жодного допустимого доказу. І при цьому всьому йде знущання.

А як повинні виглядати ці представники прокуратури, якщо вони читають записи телефонних переговорів, цитують одного, другого, третього, при цьому знаючи, що ці записи ніким і нічим не підтверджені. Я кажу: це не я, розмов з таким змістом я не вів. А сторона обвинувачення повинна пред'явити клопотання обвинувачення про право на прослушку, звернення до суду, рішення суду про прослуховування, протокол. А його немає і бути не може, тому що це все "липа". 

Віктор Медведчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках POLITNEWS.INFO

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.