Новини » Політика Читать эту новость на русском

Зеленський не може ветувати законопроект про військових злочинців, він зобов'язаний його підписати

Валентин Кравець
Валентин Кравець

Журналіст

Полк "Азов" на Донбасі Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті Skeptic.

Глава "слуг народу" Давид Арахамія заявив, що "проконтролює підписання президентом законопроекту №2689" – закону про військових злочинців, який дозволить судити підозрюваних у військових злочинах і злочинах проти людяності. Смішно звучить, чи не правда - проконтролює, щоб Зеленський підписав. Після такої нахабної заяви можна і в опалу до Зе потрапити. А якщо серйозно, то це просто чергова брехня "зелених". Зеленський не підписує документ вже півроку, хоча повинен був зробити це, згідно з Конституцією, в 15-денний термін. Тепер же Арахамія путано намагається виправдати президента, розповідаючи про вето, про якісь правки в законопроект. Але якби товариш глава найбільшої фракції парламенту знав законодавство, він би розумів, що зміни внести в проголосований законопроект можна тільки після вступу його в силу. Зеленський зобов'язаний його підписати, і тільки тоді "слуги" зможуть перекручувати його на свій розсуд.

Але нам продовжують брехати. Арахамія каже, що українські юристи, які захищають постраждалих на Донбасі, підтримують закон, а от якісь міжнародні специ нібито сказали "слугам", що потенційно може бути потім багато справ проти України в Європейському суді з прав людини. А кого ж захищають народні обранці-жертв війни чи військових злочинців? Судячи зі слів Арахамії-злочинців. Абсолютно очевидно, що всі адвокати і громадські діячі вимагають від Зеленського підписати документ, але президент не коментує і не підписує його, "зливаючи" позитивну ініціативу.

Але Рада - обраний народом законодавчий орган-проголосувала його. Сам міністр МВС був його ініціатором. Зеленський зобов'язаний або підписати документ, або відправити його в Раду на доопрацювання. Він нічого з цього не зробив, порушивши Конституцію. Якщо Зеленський не хоче підписувати закон, його має підписати спікер Стефанчук, це Конституція передбачає. Зеленський вже прострочив всі терміни на вето, тому якщо влада дійсно хоче міняти документ, спочатку потрібно його підписати і опублікувати, а потім вже новим законопроектом можна вносити правки. А ось це ганебне мовчання-нова стаття в судовому процесі над Зеленським.

Адже він обіцяв бути на боці народу. Але поки лише захищає купку праворадикалів, які знущалися над жителями Донбасу під час конфлікту. Якщо почитати звіти ООН, там багато свідчень злочинів бійців "Торнадо", "Азова", "Донбасу" та інших батальйонів. А також – СБУ з їх таємними в'язницями. Зеленський разом з Бакановим покривають "гебню", яка на Донбасі катувала людей, а в Києві цементує владу Зеленського, закриваючи телеканали, саджаючи в тюрми опонентів президента.

Ось це і є реальні пріоритети Зеленського. А не зростання економіки, зниження тарифів, підвищення соцстандартів. Влада, влада і ще раз влада. І не важливо, якими методами. Спираючись не на народну підтримку, а на СБУшників і радикалів. А постраждалі від війни нехай будуть раді, що вижили.

Типовий початок диктатури, обкатаний в багатьох країнах в 20-му столітті.

Валентин Кравець

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках POLITNEWS.INFO

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.