Зеленський відволікає увагу критикою Порошенка і Ахметова, а весь удар влади припадає по Медведчуку

Олександр Зубченко
Олександр Зубченко

Журналіст

Віктор Медведчук і Володимир Зеленський 112ua.tv

Оригінал - на сайті "Версии.сом".

Головне в діях влади - непередбачуваність. Інакше не вийде інтриги. Наприклад, багато хто чекав засідання РНБО 29 грудня. Особливо Петро Олексійович, який бігав по Варшаві, відловлював там місцевих політиків в різному ступені тверезості і змушував їх з собою фоткатися. Передбачалося, що під НР будуть введені санкції (жорстокі і абсолютно нещадні) проти телеканалів п'ятого президента, підозрюваного в державній зраді. Це "Прямий"і" 5-й".

Знову ж таки цілком обґрунтовано звучали версії про введення персональних санкцій проти самого Петра Олексійовича, який мужньо втік спочатку в резиденцію Варфоломія в Стамбулі, а потім на наукову конференцію з відбиття агресії РФ до Польщі. Плюс санкції проти його дружини Марини, яка цинічно відмовляється ставати на військовий облік. Логічно.

Наступний пункт порядку РНБО, який туди буквально проситься, – це різноманітні і захоплюючі санкції проти Ріната Ахметова. Рінат Леонідович скупив перші шпальти практично всіх провідних західних видань, які раптом стали висловлювати заклопотаність непродуманою політикою української влади щодо шанованих інвесторів напередодні неминучої російської агресії. На телеканалах олігарха - "Україна" і "Україна 24" - ряд неприємних Зеленському особистостей відверто лили бруд на видатні заслуги президента і партії "слуг" у справі будівництва автобанів і підвищення надоїв великої рогатої худоби. Тому закриття "олігархічного медіаспрута", який відкрито просуває кремлівські наративи, – це ніби вимога часу. Час, як то кажуть, не чекає!

Якщо ви забули, то Зеленський офіційно запідозрив Ахметова в участі в "державній змові", ініційованій "ззовні".

Ми-то з вами розуміємо, хто криється під цим визначенням. Петров і Боширов, хто ж ще. Не плутати з Петровим і Івановим з телеканалу "Рада". А оскільки деолігархізація і боротьба з агресором є головними пунктами передноворічного виступу президента в ефірі телеканалу "1+1", то санкції проти ЗМІ Ріната Леонідовича з подальшою націоналізацією ДТЕК – очевидний для всіх варіант розвитку подій. Одним потужним ударом зруйнувати нове "кремлівське кубло", закрити телеканали Ахметова і Порошенка, що качають владу в інтересах ГРУ, відібрати власність – ось справжній передноворічний подарунок вдячному українському народу. Плюс бонус: чергове видворення з країни Савіка Шустера з його "Свободою слова". Нехай, мерзотник, знову їде в Індію. Медитувати. Правда, залишається Гордон, але з цим нічого вже не поробиш. Це, скоріше, явище гінекологічне, а не медійне.

Порядок денний засідання Радбезу, яке мало 29 листопада, постійно розширювався. З'явилася неперевірена інформація з кіл, близьких до зоологічних, що хочуть ввести персональні санкції проти лідера Чечні Рамзана Кадирова. За його висловлювання про "приєднання України до Чечні, або Чечні – до України". Тому я особисто з розумінням поставився до повідомлення про перенесення засідання РНБО з 29 на 30 грудня. Дуже мудре і продумане рішення. Якраз почнуться корпоративи в "5-му елементі" і в компаніях Ахметова. А тут- х...к! Сюрпрайз! Санкції! Ну весело ж? Нє? Добре.

Але тут був реалізований блискучий варіант "невидимий ховрах". Як у фільмі "ДМБ": "Ти ховраха бачиш? – Ні. - А він є". Вчора пізно ввечері з'явився указ президента - барабана дріб, виття Ірини Геращенко - про введення остаточних і всеосяжних санкцій проти телеканалів Медведчука! Ну я їх так називаю, хоча вони належать Нестору Івановичу Шуфричу. Це "Перший Незалежний" і "UkrLife". Причому проти "Першого Незалежного" вже були введені санкції. Його отсанкціонували повторно. Що, не очікували, с...и?!

Звичайно, ніхто не очікував. Порвали всі шаблони. Зазвичай же як було? Проводиться засідання, всі чекають брифінгу Данілова, щоб поставити йому питання про бурхливу молодість в 90-х роках минулого століття, про маму, яка працює резидентом нашої розвідки в Луганську. З'являється наш славний секретар, розповідає про "хвіст кремлівського кальмара", який треба безжально рубати. Потім виходить указ президента про введення в дію санкцій.

Але цього разу схема була, м'яко кажучи, нестандартною. Засідання РНБО перенесли з 29 грудня на 30-е число, і відразу ж з'явився указ Зеленського про введення в дію рішення Радбезу від 28 грудня. Ось це, я розумію, маскування! Ніхто навіть уявити собі не міг, що так можна було. Кремль в шоці, Ахметов в ступорі, Петро Олексійович тримається молодцем, оскільки бухає. Офіс президента обвів усіх навколо пальця. Адже що найголовніше? У будь-якій незрозумілій ситуації вводь санкції проти телеканалів Медведчука. Взагалі не важливо, скільки разів поспіль. Круте ноу-хау. Навіть наші стратегічні партнери не додумалися двічі вводити санкції проти Ігоря Валерійовича. Абсолютно несподіваний формат засідань Радбезу.

Напевно, у них дорадалово було у "Вайбері". Зробили голосовку, спікер Стефанчук відразу з усім погодився, і понеслося. Навіть брифінгу Данілова не було. Ще указом президента була введена стратегія національної інформаційної безпеки. Я пробігся краєм ока по документу. Відверто кажучи, слабенький варіант. Немає ні слова про надягання на опозиційних блогерів протигазів для імітації удушення, не виписаний алгоритм знищення обладнання у провайдерів, що транслюють кремлівські наративи, ні слова про фільтраційні табори для інста-моделей. Про "телегу" взагалі мовчу. Абсолютно нічого про повну заборону установки підривного месенджера Дурова на мобільні пристрої українців. Ви думаєте, МВС зобов'язали створити реєстр українських користувачів підривної соціальної мережі "ВК"? Ха! Ні. Повне розчарування. Сподіваюся, наступне засідання РНБО в ніч з 31 на 1 січня буде яскравішим. І підсумки Зеленський підведе прямо у своєму передноворічному зверненні.

Олександр Зубченко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках POLITNEWS.INFO

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.