Україна збільшила споживання електроенергії через суттєве зниження добової температури

Фото з відкритих джерел

В "Укренерго" підкреслили, що ніяких відключень споживачів, пов'язаних із заходами для примусового зниження споживання, за попередню добу не відбувалося

Через суттєве зниження добової температури в Україні збільшилося споживання електроенергії. Про це повідомляє "Укренерго".

"За оперативними даними, споживання електроенергії за 10 січня 2022 року у порівнянні з попереднім робочим днем 6 січня збільшилося на 7,2% – до 492,1 млн кВт⋅год. Середньодобова температура повітря зменшилася з +3,7°С до -0,8°С", – йдеться в повідомленні.

У компанії підкреслили, що ніяких відключень споживачів, пов'язаних із заходами для примусового зниження споживання, за попередню добу не відбувалося, графіки обмеження потужності та аварійного відключення не застосовувалися. Аварійна допомога не активувалася.

Новини за темою: За прогнозами Мінекономіки тарифи на газ, опалення та електроенергію у 2022 році зростуть

Як повідомляється, споживання з початку січня склало 4 536 млн кВт⋅год, що на 1,6% менше прогнозного показника.

Відзначається, що збільшене споживання було покрито внаслідок зростання обсягів виробництва теплоелектростанцій, теплоелектроцентралей і гідроелектростанцій.

За 10 січня імпорт електроенергії походив тільки з Білорусі в торговельну зону "ОЕС України" і склав 14,1 млн кВт⋅год. Експорт електроенергії склав 12,5 млн кВт⋅год, з "острова Бурштинської ТЕС" і з "ОЕС України".

Нагадаємо, нещодавно у Міненерго повідомили, що у 2021 році виробництво електроенергії в Україні становило 156,576 мільярда кВт⋅год, що на 5,2% більше, ніж у 2020 році. Основну частку в загальному виробітку у 2021 році становили АЕС – 55,1%, ТЕС та ТЕЦ – 29,3%, ГЕС та ГАЕС – 6,7%.