ЄС не підпише з Україною угоду про "промисловий безвіз" у 2022 році, - Стефанішина

Фото з відкритих джерел

Влітку цього року завершуватиметься робота місій, які оцінюють готовність України до укладення угоди, і після їх завершення уряд зможе ініціювати офіційні переговори

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що угода про "промисловий безвіз" із Європейським Союзом не буде укладена у 2022 році. Про це вона повідомила в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ні. Я пропоную повернутися до цього питання ближче до літа 2022 року, тоді я зможу назвати конкретні дати", – сказала Стефанішина відповідаючи на запитання, чи укладе Україна угоду про "промисловий безвіз" на наступному саміті Україна-ЄС у 2022 році.

За її словами, влітку поточного року завершуватиметься робота місій, які оцінюють готовність України до укладення угоди, і після їх завершення уряд зможе ініціювати офіційні переговори.

"Але перш ніж завершиться ця оцінка і будуть представлені рекомендації, процес офіційних переговорів ми не зможемо ініціювати. КРІ, який би я встановлювала на 2022 рік, – це початок офіційних переговорів. Вони можуть бути дуже швидкими, якщо вдасться побудувати політичний консенсус у Єврокомісії щодо цієї угоди", – заявила віцепрем'єр.

На уточнювальне запитання, чи допускає вона можливість укладання угоди 2022 року, Стефанішина відповіла негативно.

Новини за темою: Дмитро Кулеба заявив, що безвізовому режиму України з Євросоюзом нічого не загрожує

Нагадаємо, Україна планує домовитися з Європейським Союзом про 5 "безвізів" у різних сферах. Йдеться про промисловий, авіаційний, цифровий, енергетичний та митний "безвізи".

"Промисловий безвіз" (угода АСАА) передбачає визначення української системи технічного регулювання та оцінки відповідності на рівні з європейською. Це дозволить виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні. Спочатку "промисловий безвіз" буде укладено за трьома секторами промислової продукції: низьковольтне електрообладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини. Після успішного визнання від ЄС перших цих секторів така практика може бути поширена на інші види промисловості.

Варто зазначити, що 8 грудня Україна підписала Меморандум про взаєморозуміння з Державним бюро метрології Хорватії, що необхідно для отримання Україною "промислового безвізу".