Український журналіст Цимбалюк повідомив, що виїхав із РФ через загрозу безпеці

Фото з відкритих джерел

Напередодні його викликали в місцеву прокуратуру за звинуваченням в екстремізмі

Український журналіст та кореспондент агентства УНІАН Роман Цимбалюк, який понад 10 років працював у Москві, покинув Росію після виклику на допит в місцеву прокуратуру за звинуваченням в екстремізмі. Про це йшлося в його інтерв’ю hromadske.

"Я поїхав з РФ, оскільки вважаю, що є загроза моїй особистій безпеці. Російська хунта, здається, себе проявила. І зараз вони нібито кажуть, що відкликали виклик на допит, але це не означає, що його не буде знову", - зазначив журналіст.

При цьому, за його словами, протягом останніх двох місяців фактично "всі топові фігури російських інформаційних військ" обіцяли йому проблеми.

Водночас Цимбалюк додав, що наразі невідомо, чи відкрили проти нього кримінальну справу, проте він з адвокатом серйозно ставиться до таких викликів і публікацій в російських ЗМІ, оскільки є загроза оголошення його в розшук "Інтерполу".

"Я не буду поспішати в Росію, тому що не хочу ставати заручником Кремля і чекати, поки мене обміняють. У нас і так там багато людей, яких потрібно витягнути", - заявив український журналіст.

Новини за темою: За даними ЗМІ, Росія нарощує війська на кордоні з Україною

Як повідомлялося раніше, 15 грудня в Росії Романа Цимбалюка звинуватили в екстремізмі.

Однак, більшість експертів вважають, що ці статті неконкретні, розпливчасті та "гумові", тобто дозволяють натягувати норму на будь-які обставини.

За словами адвоката Цимбалюка, додатковою ознакою узгодженої атаки на Романа є злив через пропагандистські смітники різної інформації, що нібито дискредитує його, наприклад абсурдних звинувачень у шпигунській діяльності.