Лукашенко визнав, що Крим належить Росії

з відкритих джерел

Білоруський президент має намір відвідати анексований півострів

Нагадаємо, після анексії Криму Російською Федерацією в 2014 році Лукашенко заявив, що Україна сама винна в окупації Криму Росією, а також запевнив, що приєднання півострова до РФ - це неправильно.

Також білоруський президент неодноразово дорікав Україні в тому, що вона "віддала" півострів без єдиного пострілу.

"Скільки загинуло українців під час захоплення Криму Росією?" Мовчати. Жадний. А скільки прозвучало пострілів? Жадний. Значить, ви мовчки погодилися, що Крим не ваш, як мінімум", - сказав Лукашенко на прес-конференції в 2019 році.

Крім того, в інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону Лукашенко заявляв, що Україна не зможе повернути Крим у найближчій перспективі.

Варто відзначити, що Лукашенко протягом 7 років з моменту окупації півострова йшов від прямої відповіді на питання " чий Крим?". Однак після погіршення дипломатичних відносин між Білоруссю і Україною в 2020 році Мінськ фактично визнала анексований Крим російською територією. Зокрема, на початку листопада 2021 року глава МЗС Білорусь Володимир Макей назвав півострів "російським".

Нагадаємо, Росія анексувала Крим у березні 2014 року. Крим оголошений тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року на той час президент Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. РФ заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".

Раніше повідомлялося, що Олександр Лукашенко визнав, що білоруські силовики масово били затриманих на протестах після виборів президента в 2020 році. Минулого року правозахисники заявляли про жорстоке поводження із затриманими в СІЗО.