У МОЗ розповіли подробиці вводення бустерної дози вакцини проти COVID-19 в Україні

Фото з відкритих джерел

Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 вводять для людей віком від 60 років

В Україні вводять бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для людей віком від 60 років. Відповідний наказ за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) підписав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

"Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої", - розповів міністр охорони здоров’я.

За його словами, отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.

Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer.

За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Також, за рекомендацією експертів НТГЕІ, змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).

Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами - 28 днів.

Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.

Також, за словами Віктора Ляшка, 5 січня на засіданні НТГЕІ розглядатиметься питання впровадження бустерної дози для усіх інших категорій.

Новини за темою: Вакцинація в Україні дітей старше 5 років стартує у 2022 році

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що в Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19. Бустерну дозу отримають медичні працівники та співробітники будинків інтернатного типу.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я України опублікували коротке роз’яснення, чим відрізняються додаткова і бустерна дози вакцин від COVID-19.