Лікарі розповіли, коли будуть готові вакцини проти нового штаму COVID

Фото з відкритих джерел

Для цього, в першу чергу, необхідно провести двотижневі лабораторні випробування, щоб зрозуміти наскільки поточні вакцини є ефективними проти нового штаму

Вакцини, розроблені проти нового штаму "Омікрон", можуть бути схвалені протягом 3-4 місяців. У той же час ефективність сьогоднішніх препаратів поки не перевірена. Про це з посиланням на CNN повідомляє "РБК-Україна".

"В першу чергу, необхідно провести двотижневі лабораторні випробування, щоб зрозуміти наскільки поточні вакцини є ефективними проти нового штаму", - сказав виконавчий директор Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Емер Кук.

Крім того, також потрібно розглянути, як ситуація навколо "Омікрона" буде розвиватися в Європі. Якщо з'явиться необхідність змінити наявні вакцини-компаніям доведеться адаптувати свої препарати до нового штаму.

Тим часом EMA підтримує контакт з виробниками вакцин та іншими регулюючими органами, щоб бути впевненим у тому, що вони "максимально підготовлені".

"Якщо виникне необхідність змінити існуючі вакцини, ми зможемо отримати схвалення цих вакцин протягом трьох-чотирьох місяців", - додав Кук.

Як повідомлялося раніше, через новий штаму коронавірусу Омікрон (B. 1.1.529), який стрімко поширюється в Південній Африці, уряди ряду країн почали вводити обмеження на польоти в цей регіон.