У ЄС вирішили переглянути правила в'їзду іноземців в епоху пандемії: що зміниться

Фото з відкритих джерел

Проїзд буде дозволений всім щепленим від COVID-19 людям

Країна Європейського Союзу введуть послаблення для громадян третіх держав, які повністю вакцинувалися від коронавірусу.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії у четвер, 25 листопада.

Представники ЄС хочуть оптимізувати підхід, щоб він залежав від статусу мандрівника, а не від місця його відправлення. Тобто "зелений список" країн, з яких зараз можна потрапити на територію Євросоюзу, буде скасований. Замість цього проїзд буде дозволений всім щепленим від COVID-19 людям.

У Єврокомісії підкреслили, що через нинішню систему і часте оновлення списку складно планувати подорожі, а нові правила роблять все більш зрозумілим. Їх мають намір ввести з 1 березня 2022 року.

Зміни набудуть чинності лише через кілька місяців, щоб дати країнам з низьким показником вакцинованого населення підвищити статистику.

При цьому громадяни, які прищепилися вакциною, схваленою Всесвітньою організацією охорони здоров'я, але не Європейським агентством з лікарських засобів, повинні будуть на кордоні пред'являти негативний ПЛР-тест.

Нагадаємо, в Ізраїлі почали прищеплювати від коронавірусу дітей у віці від 5 до 11 років. Кампанія офіційно почалася у вівторок, 23 листопада, але ще напередодні в деяких районах країни діти мали можливість зробити щеплення вакциною BioNTech/Pfizer.