В Україні хочуть скоротити кількість святкових вихідних: що це означає

Фото з відкритих джерел

За словами міністра культури, мова йде про 8 березня і 1 травня

З наступного року в Україні можуть припинити переносити вихідні на будній день, якщо свято припадає на суботу або неділю. Однак, як пояснив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, це стосуватиметься лише двох святкових дат.

Про це він розповів в ефірі "ТСН". 

Так, за словами Ткаченка, мова йде про 8 березня і 1 травня. 

"Це комплексне питання щодо всіх свят і офіційних, і неофіційних. Серед них було обговорення того, що всього два свята, мова йде не про перенесення свята, а про перенесення вихідних, це 1 травня і 8 березня. Це загальноєвропейська традиція і навіть у Радянському Союзі не було наступного дня вихідного", - зазначив глава Мінкульту.

Водночас Ткаченко підкреслив, що це не стосуватиметься всіх інших традиційних та офіційних свят.

"Всі інші традиційні свята: Новий Рік, Різдво, Великдень, Трійця - залишаються так само, як і було, тобто вихідні будуть переноситися на будні дні", - пояснив міністр і додав, що офіційно фінального документа з цього приводу ще немає.

Раніше повідомлялося, що з'явився календар вихідних днів на початку 2022 року. Українці традиційно відпочиватимуть на Новий рік і Різдво, але вихідні вийдуть з розривом. Таким чином січень розпочнеться з двох тривалих вікендів поспіль.