Вчені зафіксували рекордне нагрівання Світового океану

Фото з відкритих джерел

Учені переконані, що потепління океану – це результат діяльності людини

Вже шостий рік поспіль температура поверхні Світового океану продовжує встановлювати температурні рекорди. У 2021 році його води поглинули у 145 разів більше енергії, ніж увесь світ виробив електрики за 2020 рік. Про це повідомляє EurekAlert.

"Міжнародна група вчених опублікувала звіт про тенденції зміни температури поверхні океану і його наслідки за період з 1950-х років, в якому говориться, що тепловміст океану неухильно зростає у всьому світі і це є основним показником зміни клімату", - йдеться в повідомленні.

У звіті, над яким працювали 23 дослідники з 14 інститутів, йдеться, що у 2021 році океан поглинув на 14 зеттаджоулів більше, ніж у попередньому, а це у 145 разів перевищує світове виробництво електроенергії у 2020 році. Крім того, крім тепла, океан вбирає від 20% до 30% антропогенних викидів вуглекислого газу, що призводить до його закислення. А потепління знижує ефективність цього процесу, внаслідок чого вуглекислий газ залишається в повітрі.

Учені переконані, що потепління океану – це результат діяльності людини. З нагріванням вода розширюється, унаслідок чого підвищується рівень моря. Теплі вологі маси перевантажують кліматичні системи, створюючи передумови для сильних штормів і ураганів, збільшуючи кількість опадів і ризик повеней.

Новини за темою: Жовтень у Києві встановив новий температурний рекорд

Нагадаємо, метеорологи прогнозують, що 2022 рік буде одним із найспекотніших років на планеті. Середня температура на 0,97-1,21 градуса Цельсія перевищуватиме доіндустріальний рівень.