Військовий облік жінок: Міністерство оборони України пропонує спростити правила

Фото з відкритих джерел

Зокрема, просять врахувати застосування електронної системи взяття на військовий облік, а також можливість добровільного порядку для окремих категорій професій

Міністерство оборони України пропонує змінити правила військового обліку для жінок. Можуть скасувати штрафи. Про це повідомили у Міністерстві оборони України у відповідь на запит РБК-Україна.

Як повідомили у Міноборони, проведено аналіз ймовірних ускладень, що можуть негативно вплинути на роботу районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки через надмірну кількість звернень щодо постановки на військовий облік.

"Міноборони звернулося до інших силових структур з пропозицією додатково вивчити та проаналізувати Перелік спеціальностей та/або професій, спорідненими з відповідними спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік з урахуванням реальних потреб у доукомплектуванні підпорядкованих організаційних структур та надати до 6 січня 2022 року пропозиції міністерству", - йдеться у відповіді на запит.

Зокрема, просять врахувати застосування електронної системи взяття на військовий облік, а також можливість добровільного порядку для окремих категорій професій.

"Міноборони розробляє проєкт нормативно-правового акту щодо незастосування адміністративних стягнень (штрафів) до жінок, які порушили порядок та строки взяття на військовий облік", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Президент підписав указ щодо забезпечення соціальних гарантій військових в Україні

Раніше повідомлялося, що в Україні жінок почнуть ставити на військовий облік. Міністерство оборони України затвердило список спеціальностей і професій, після отримання яких жінки повинні стати на облік. Детальніше про це читайте тут.

Крім того, стало відомо, що військовий облік стосується навіть вагітних та жінок із малолітніми дітьми. Робота з реалізації наказу Міноборони буде проводитися до кінця 2022 року.

За словами головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, в Україні планують ввести перехідну норму для жінок, яких поставлять на військовий облік. На першому етапі примусових військових зборів не буде.