Чаплига: Продовження домашнього арешту Медведчуку - це приклад свавілля з боку влади, яке загрожує кожному жителю України

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Історія з продовженням терміну домашнього арешту для голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука - це не просто приклад, коли влада порушує закони України, це ще й небезпечний прецедент, тому що беззаконня може торкнутися кожного жителя України.

Так правозахисник і політичний активіст Михайло Чаплига прокоментував рішення судді Печерського районного суду м. Києва Олега Білоцерківця, який продовжив термін домашнього арешту для голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука на 2 місяці – до березня 2022 року. Про це Чаплига написав у Facebook.

"Читаю новину: Печерський суд Києва продовжив на два місяці домашній арешт для голови політичної ради" Опозиційної платформи - За життя " Віктора Медведчука. Таким чином загальний термін домашнього арешту для політика досягне 10 місяців", - повідомив активіст.

Чаплига підкреслив, що на сьогоднішній день і сам вже втратив нитку даного політичного "трагіфарсу". За його словами, розсудливій людині неможливо прийняти факт безпідставного протизаконного закриття телеканалів, цього разу вже UkrLive і "Перший Незалежний", а також те, що діюча васть перетворила домашній арешт для Медведчука з запобіжного заходу в покарання, яке вона застосовує без суду і слідства.

"Якщо я не помиляюся, то за КПК максимальний термін домашнього арешту не може перевищувати 6 місяців. Бо це запобіжний захід, а не покарання без суду. А влада перетворює домашній арешт на засіб покарання для опозиційного лідера. Без суду і без слідства!" - обурився правозахисник.

За словами Чаплиги, історія з продовженням терміну домашнього арешту для Медведчука - це приклад беззаконня з боку влади, яке може торкнутися, в тому числі, кожного жителя України.

"Не важливо, подобається вам Медведчук чи ні, підтримуєте ви його або категорично проти... Хочу, щоб мене правильно зрозуміли. Мова не тільки про це! Це важливо для всього суспільства! Важливо, що влада створює прецедент, коли ПРАВО не має ніякого значення", – поділився побоюваннями активіст.

"І якщо завтра який-небудь лейтенант вирішить конфіскувати ваш гараж на користь себе коханого? Так, ось так просто прийде і конфіскує! Або продажний мент вирішить пошантажувати вас придуманою справою, погрожуючи арештом? Буде вже пізно. І ваш крик "А мене за що?!"вже ніхто не почує", – уклав правозахисник і політичний активіст Михайло Чаплига.