Новини » Політика Читать эту новость на русском

Діанова: Зеленський не підписує закон про військових злочинців тому, що боїться тих, хто може понести відповідальність після вступу його в силу

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський не підписує закон  №2689 про військових злочинців тому, що боїться тих, хто може понести відповідальність після вступу його в силу. Про це в ефірі телеканалу "UkrLive" заявила політичний оглядач Ганна Діанова.

На її думку, Зеленському, як вихідцю з артистичного середовища, складно тримати свій статус президента, особливо щодо тих людей, з якими він перетинався у справах шоу-бізнесу.

"Напевно складно бути, коли ти виходець з такого артистичного середовища і люди тебе сприймають багато, хто з тобою сиділи десь там, як то кажуть каву чай пили, і тут виявляється по різні боки барикад. Відповідно складно, як би тримати якийсь свій статус напевно", - зазначила вона.

Діанова, коментуючи прес - конференцію Зеленського підкреслила, що, на її думку, всі скандали, які там виникали-були заготовленими заздалегідь.

"Це була абсолютна заготовка. Знаєте, коли ми говоримо, що у Зеленського були заготовки, десь він природно імпровізував, у Бутусова це теж була заготовка незалежно від того, щоб Зеленський йому відповідав, він би так себе вів. Я хочу сказати знаєте що, коли той же Бутусов виставляє відео, що він стріляє з гаубиці, але ж журналіст не має права, для цього є військові. Військові кожен несе відповідальність за кожен постріл, а що творить Бутусов. Ось така бравада, він там за жертв Радянського Союзу стріляє по тому Донбасу, і знаєте у мене таке питання: так можна було б стріляти в різні боки. Можна було стріляти в бік України, тут теж був Радянський Союз в той час, тобто так само можна було прямо в Росію стріляти, що не вистачило сміливості? Я хочу сказати ось що, при цьому наш президент, є законопроект  №2689 про відповідальність за військові злочини, який президент ніяк не прийме з літа, тобто вже півроку. Протягом 15 днів він повинен бути підписаний, або підписаний, або відправлений на поправки, зауваження. Ось такий закон якраз він дав би можливість за всі такі злочини, в тому числі військові, нести реальну відповідальність", - додала експерт.

Як повідомлялося, 22 Листопада Зеленський мав підписати або ветувати прийнятий Верховною Радою законопроект №2689 про військових злочинців. Офіс президента так і не відповів на запит "Радіо Свобода", відправлений ще у вересні, про те, чому документ "пропав" після голосування в парламенті.