Франція допускає зупинку російського газопроводу "Північний потік - 2" в разі вторгнення РФ до України

Північний потік-2 Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ Франції пригрозив Москві стратегічними наслідками

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан вважає, що у разі подальшого вторгнення Росії до України має розглядатися питання зупинки газопроводу "Північний потік-2". Він також пригрозив Москві стратегічними наслідками. Про це повідомляє Reuters.

За словами міністра, після стягування військ до кордонів України президент Росії Володимир Путін запропонував НАТО обговорити повернення в зони впливу, які були в минулому.

"Це означатиме, що Росія хоче відновити дух Ялти", - зазначив Ле Дріан, маючи на увазі конференцію між союзними державами часів Другої світової війни в лютому 1945 року, яка дала СРСР контроль над східноєвропейськими країнами.

Він також підкреслив, що будь-яке подальше військове вторгнення до України з боку Росії призведе до "серйозних стратегічних наслідків", і одним з варіантів є зупинка газопроводу "Північний потік-2", який прокладений по дну Балтійського моря.

Новини за темою: "Північний потік-2": У Держдепі США заявили, що санкції підірвуть "об'єднаний фронт" з Європою

Нагадаємо, 17 грудня почалося заповнення газом другої нитки трубопроводу "Північний потік - 2". Воно здійснюється аналогічно до процедури заповнення першої - буде поступово наповнюватися газом, щоб досягти необхідного рівня об'єму та тиску.

До слова, раніше очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що зараз не бачить підстав для запуску добудованого російського газопроводу "Північний потік - 2". За її словами, в разі подальшої ескалації конфлікту між Росією та Україною газопровід тим більше не може бути підключений до мережі.

Своєю чергою Сполучені Штати Америки вимагатимуть зупинки роботи "Північного потоку - 2" у разі повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.