Новини » Політика Читать эту новость на русском

Клочок про те, чому Зеленський не підписав законопроект про військові злочини: У словах і діях президента немає послідовності

Апостроф

Президент Володимир Зеленський все ще не підписав законопроект №2689 про військові злочини, оскільки часто ігнорує норму про терміни підписання документів. Про це заявив громадський і політичний діяч Валерій Клочок в ефірі UkrKive.

"Президент сам сказав, що часто зустрічається з Арахамією. Мабуть, той не лукавив, коли говорив, що може проконтролювати підписання або ветування Зеленським Закону. Можливо, він йому підкаже, що проголосований документ вже лежить в офісі президента. Мені теж ця ситуація цікава", - зазначив Клочко.

"Аналізуючи швидкість підписання законопроектів, які проголосовані і направлені президенту, я бачу, що норма в 15 днів дуже рідко виповнюється, а точніше часто порушується. І в Конституції ж теж цікаво прописано, що президент протягом 15 днів підписує, але там немає формулювання "зобов'язаний", і такі маніпуляції були ще за часів попередників. І в підсумку не один законопроект залежується у Зеленського по кілька місяців, і я не знаю цьому причин", - пояснив експерт.

Клочок зазначив, що в словах і діях Зеленського немає послідовності. Він навів у приклад заяву президента, що ми не можемо закуповувати електроенергію у Білорусі, а на останній прес-конференції той вже сказав, мовляв, як можна залишити людей без світла. 

"Це відсутність єдиної державної політики, в тому числі і в цьому питанні (підписання закону про військові злочини - ред.). Але Арахамія дійсно може проконтролювати процес, оскільки з ним зустрічається. І ми все-таки дещо недооцінюємо роль Арахамії, без сарказму, в утвердженні тих чи інших рішень. Єдине, що в цілому ця вся конструкція досить хитка, а з точки зору ефективності - малоефективна", - резюмував він.