Кутуєв: Медведчук не перебуває при владі, але він зробив набагато більше, ніж президент, для досягнення миру на Донбасі

Стоп Цензура

Президент України Володимир Зеленський прийшов до влади завдяки тому, що обіцяв людям мир, боротьбу з корупцією та економічне зростання. Але, по суті, ми бачимо тільки безпрецедентний наступ на свободу слова, в результаті якого вже закрито півдесятка телеканалів, і позасудові санкції щодо політичних опонентів, тиск на опозицію і незаконне переслідування її лідера – народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Про це в ефірі телеканалу UkrLive сказав професор соціології Павло Кутуєв.

Він вважає, що саме цими факторами обумовлене розчарування українців у чинній владі і безпосередньо в Президенті Зеленському. Також, на думку експерта, не сприяє зростанню рейтингу влади і тотальне зовнішнє управління Україною з боку так званих партнерів.

"Таке величезне розчарування з боку виборців сталося, тому що, з одного боку, йде атака на будь – які паростки опозиції на різних фронтах, а з іншого боку - це капітуляція перед зовнішніми інтересами. Коли партнери дозволяють собі в директивній формі говорити, що нам і як робити, кого призначати, це все не додає Україні суб'єктності", – сказав Кутуєв.

Соціолог також зазначив, що ті, хто керують сьогодні нашою країною, "зовсім відірвалися від грунту, від народної товщі" і діють виключно в особистих інтересах. І це одна з причин того, чому експерт не дає оптимістичних прогнозів з приводу збройного конфлікту на Донбасі.

"Що стосується ситуації на Донбасі, то я б утримався від оптимістичних оцінок. Хотілося, щоб не сталося конфлікту хоча б навколо України. Чи здатне нинішнє керівництво робити конкретні конструктивні кроки для того, щоб врегулювати конфлікт, будувати мир? Я думаю, що це риторичне питання. Недарма Зеленський і його команда – розчарування всього політичного циклу. Вони продемонстрували небажання, неготовність, нездатність, невміння вирішувати реальні проблеми, які турбують суспільство", – підкреслив Павло Кутуєв.

Але на тлі повної бездіяльності Президента і його команди, на думку соціолога, виділяється фігура лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука, який, незважаючи на кримінальне і політичне переслідування з боку влади, не припиняє відстоювати свою позицію і щодо досягнення миру на Донбасі, і щодо поліпшення соціально-економічних показників в країні.

"З іншого боку, є лідер опозиції Віктор Медведчук, який не при владі, без можливості використовувати інструменти державної машини. Але він виконує чітку, послідовну, покрокову програму того ж досягнення світу. І взагалі, з вакциною був одним з перших, хто не просто говорив, що потрібно десь дістати, а пропонував чіткий механізм, як її закуповувати, потім сприяв тому, що потрібно почати її виробництво в Україні, що, до речі, досі не зроблено чинною владою. Люди бачать, у кого слова і справи йдуть в діаметрально протилежних напрямках, а у кого слова і справи корелюються", – констатував Павло Кутуєв.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2021 року Президент України своїм указом ввів у дію чергове рішення РНБО про санкції щодо телеканалів "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдингу "Новини", заснованого журналістами закритих раніше Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. А 10 січня Печерський районний суд міста Києва в порушення закону знову продовжив запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту - тепер до 10 місяців ‒ голові політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктору Медведчуку.

Спілкуючись з журналістами після чергового судового засідання, лідер ОПЗЖ констатував, що, на жаль, говорити про торжество закону і справедливості в Україні поки не доводиться, тому що органи прокуратури продовжують фальсифікувати кримінальні справи, а суди знаходяться під тиском влади.