Медведчук: Ціна на газ в Україні повинна бути 3,5-4 грн за кубометр, а не 73 грн

Фото з відкритих джерел

Ціна на газ в Україні повинна бути 3,5-4 грн за кубометр, а не 73. Про це написав голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук у своєму Telegram-каналі.

Він підкреслив, що через ціну на газ в Україні може зупинитися хлібопекарська промисловість, кондитерська, молочна, так як промислові підприємства не витримують.

"Я підтверджую: ми можемо зробити, щоб ціна на газ для громадян України була 3,5-4 грн за кубометр. Не 73!

Ми весь час отримуємо газ безпосередньо, але платимо не безпосередньо. Ось так з космічною націнкою, яка лягає на плечі громадян: ми платимо західним структурам, які цей газ нібито отримують в Росії, роблять божевільну накрутку і продають нам. Сьогодні газ у нас по 1200-1400 доларів, а міг бути по 175. Кому це заважало?", - зазначив політик.

Раніше Медведчук заявив, що Україні необхідно разом із Євросоюзом та Росією створити газовий консорціум для безперебійного транзиту блакитного палива з Росії. За його словами, щоб зберегти газотранспортну систему (ГТС) України та запобігти катастрофі в енергетиці, українській владі необхідно припинити "політичні спекуляції" на темі газу та діяти на користь громадян.

Медведчук підкреслив, що для безперебійного постачання газу за "реальною ціною, без переплат європейським посередникам" слід розпочати переговори про постачання російського блакитного палива.