Під час переговорів у Женеві Росія заявила, що не має наміру нападати на Україну

Сергій Рябков. Фото: ТАСС

Заступник Міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що всі заходи з бойової підготовки військ здійснюється в межах території Росії

Під час переговорів у Женеві США торкнулися теми нарощування російських військ на кордоні з Україною. Заступник Міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що Росія не має наміру нападати на Україну. Про це він розповів на брифінгу.

"(В ході переговорів, - ред.) були висунуті претензії щодо російських військ уздовж кордону з Україною, висловлені певні погрози, як мінімум попередження на нашу адресу. Ми пояснили колегам, що ніяких планів намірів напасти на Україну у нас немає і бути не може. Всі заходи з бойової підготовки військ здійснюється в межах нашої національної території", - заявив Рябков.

Новини за темою: Президент США завтра проведе переговори з президентом Росії, за ініціативою РФ

Нагадаємо, у Женеві американська та російська делегація завершили перші переговори щодо так званих "гарантій безпеки", які запропонувала Москва. Переговори тривали майже вісім годин.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід, зокрема, щодо вступу України в Альянс. Він особливо наголосив, що маються на увазі правові, юридичні гарантії, а не усні домовленості.

Своєю чергою, генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Ризі заявив, що Росія не може впливати на розв'язання питання щодо членства України в Альянсі. Рішення про те, коли це станеться, ухвалюватимуть 30 союзників з НАТО та Україна, коли Україна "буде готова відповідати стандартам".

Пізніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало стратегічну пропозицію Росії до США і НАТО про гарантії взаємної безпеки. Вона містить в собі 12 пунктів.