Новини » Політика Читать эту новость на русском

Шуфрич про пресконференцію Зеленського: Дивитися на це було неможливо

Слово і Діло

Пресконференція президента Володимира Зеленського була мало інформаційною, дивитися її кілька годин було неможливо. Таку оцінку події дав народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Нестор Шуфрич.

"Журналісти мають право публікувати все, що вони вважають за потрібне. Сьогодні звинувачувати їх у тому, що вони публікують секретні документи... Так робіть так, щоб ці секретні документи залишалися секретними, а не гуляли серед журналістів... Бережіть секретні документи, панове владо. А те, що зробили з цією конференцією, чесно кажучи, витримати це чотири години було неможливо", - зазначив політик.

При цьому Шуфрич підкреслив, що якщо першу конференцію президента він подивився майже всю, незважаючи на те, що вона була в рази тривалішою, то цього разу дивитися було просто нічого.

Також він додав, що сьогодні буде звертатися до колег, щоб вони підтримали позицію, в Україні немає "брехливих ЗМІ".

"Немає і не може бути. Якщо хтось вважає, що була публікація, яка не відповідає дійсності, будь ласка, законом передбачено єдино можливий спосіб - це звернутися до суду, вимагати спростування, а якщо інформація була така, що відображається в Кримінальному кодексі, то можна вимагати кримінальної відповідальності, якщо були якісь заклики, які сьогодні заборонені УКУ. Більше нічого. Етичні та моральні аспекти роботи журналіста - це їхні питання. Ми можемо любити або не любити журналістів, але забороняти працювати неприпустимо".

Нагадаємо, 26 листопада президент Володимир Зеленський провів марафон із журналістами, який було присвячено екватору його президентської каденції.

Захід "30 питань президенту України" стартував близько 12:00 та тривав 5 годин. У його ході Зеленський звинуватив колишнього голову Головного управління розвідки Міністерства оборони Василя Бурбу в торгівлі розвідувальною інформацією, а також заявив, що має дані про підготовку державного перевороту на 1 грудня.

При цьому у розмові президент був налаштований агресивно до деяких журналістів, які прийшли на захід та ставили йому гострі питання. У їх число потрапили Савік Шустер, Юрій Бутусов та Михайло Ткач.