Новини » Політика Читать эту новость на русском

У КСУ відмовилися приводити до присяги призначених Зеленським суддів

Конституційний суд України з відкритих джерел

У КСУ заявили, що на сьогодні в суді відсутні вакансії

Конституційний суд визнав неможливим приведення до присяги суддів, яких напередодні президент Володимир Зеленський призначив суддями Конституційного суду, оскільки на сьогодні в КСУ відсутні вакансії. Про це повідомляє ZN.UA.

"Сьогодні Конституційний суд визнав неможливим приведення до присяги Олександра Петришина та Оксани Грищук, яких 26 листопада президент Володимир Зеленський призначив суддями Конституційного Суду. З цього приводу Конституційний суд прийняв спеціальну постанову про відстрочення присяги цими особами", - йдеться в повідомленні.

Таке рішення Конституційний суд ухвалив у зв'язку з відсутністю вакансій суддів КСУ за квотою президента. Згідно зі ст. 148 Конституції до складу КСУ входять 18 суддів, які призначаються президентом, парламентом і з'їздом суддів – кожен з них по шість суддів.

Приймаючи зазначену постанову, КСУ виходив з того, що на момент видання президентом в.Зеленським указу про призначення а. Петришина та О. Грищук всі шість посад суддів КСУ за квотою глави держави були зайняті і сьогодні відсутні вакансії, на які глава держави міг би призначити нових суддів. На цих посадах перебувають призначені в різний час різними президентами судді Сергій Головатий, Олександр Касмінін, Віктор Колесник, ВАСИЛЬ Лемак, Володимир Мойсик, Олександр Тупицький, Конституційний термін повноважень яких не закінчився.

За такої ситуації складення присяги судді КСУ Петришиним і Грищук призвело б до неправомірного збільшення конституційного складу КСУ - з 18 до 20 суддів, а потім до нелегітимності діяльності КСУ взагалі.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Володимир Зеленський підписав указ про тимчасове відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького з посади судді КСУ. Тупицького підозрюють у введенні суду в оману і примусі свідка до відмови від дачі показань. Обвинувальний акт у цій справі у травні передали в суд.