У разі вторгнення РФ на територію України НАТО наблизиться до кордонів Росії, - розвідка США

Вторгнення Росії

На думку американського представника, це є потужним стримувальним фактором від нападу

Голова комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адам Шифф заявив, що у разі вторгнення Російської Федерації на територію України Північноатлантичний альянс (НАТО) наблизиться до кордонів Росії. Про це йшлося в його інтерв’ю CBS News.

"Росія має зрозуміти, що ми (США та їхні союзники, - ред.) в цьому єдині. Я вважаю, що потужним стримуючим фактором є розуміння того, що якщо вони (росіяни, - ред.) вторгнуться (в Україну, - ред.), це наблизить НАТО до Росії, а не відштовхне її далі. Що ми наблизимо більше активів НАТО до Росії. Що це матиме протилежний ефект від того, якого намагається досягти Путін", - зазначив Шифф.

При цьому, на його думку, існує висока ймовірність вторгнення РФ в Україну.

"Боюся, що Путін дуже ймовірно піде на вторгнення. Я не розумію повної мотивації, чому саме зараз він це робить, але він, безперечно, має намір до цього, якщо ми не зможемо переконати його в іншому. І я думаю, що ніщо інше, як рівень санкцій, якого Росія ніколи не бачила, не втримає його, і це саме те, що нам потрібно зробити з нашими союзниками", - наголосив американський представник.

Новини за темою: За даними ЗМІ, Росія нарощує війська на кордоні з Україною

Нагадаємо, що раніше президент США Джо Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, де ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь у разі подальшого вторгнення Росії в Україну.