У Женеві розпочалися переговори представників Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації

Фото з відкритих джерел

Представники США вислухають занепокоєння Росії і висловлять свої

У швейцарській Женеві розпочалися переговори представників США та РФ про так звані "гарантії безпеки". Про це повідомила заступник держсекретаря США Венді Шерман у Twitter

"Зараз у Женеві триває позачергова сесія двостороннього діалогу щодо стратегічної стабільності", - написала Шерман.

За її словами, представники США вислухають занепокоєння Росії і висловлять свої.

"Проте ми чітко давали зрозуміти, що не будемо обговорювати європейську безпеку без наших союзників і партнерів", - наголосила заступниця держсекретаря США.

Новини за темою: Президент США завтра проведе переговори з президентом Росії, за ініціативою РФ

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід, зокрема, щодо вступу України в Альянс. Він особливо наголосив, що маються на увазі правові, юридичні гарантії, а не усні домовленості.

Своєю чергою, генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Ризі заявив, що Росія не може впливати на розв'язання питання щодо членства України в Альянсі. Рішення про те, коли це станеться, ухвалюватимуть 30 союзників з НАТО та Україна, коли Україна "буде готова відповідати стандартам".

Пізніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало стратегічну пропозицію Росії до США і НАТО про гарантії взаємної безпеки. Вона містить в собі 12 пунктів.