Новини » Політика Читать эту новость на русском

В Україні для капеланів створять окрему структуру у ЗСУ

Верховна Рада України ІХ скликання Офіс президента

"За" відповідне рішення проголосував 291 нардеп

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 4626 про службу військового капеланства, який створює відповідну службу як самостійний структурний підрозділ у складі формувань Збройних сил, Нацгвардії та Держприкордонслужби. Про це йдеться на сайті відомства.

Прийнятий документ визначає принципи СВК, спектр її діяльності, структуру, чисельність і порядок підпорядкування. Він закріплює статус капеланів зі складу служби як військовослужбовців, а також визначає їх обов'язки.

Капелани за законом мають соцгарантії, як у військових. Вони не отримують зброї та боєприпасів, а також не можуть бути залучені до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань. Капелани у військах відповідають лише за задоволення духовно-релігійних потреб особового складу.

Закон передбачає створення міжконфесійних рад з військового капеланства як дорадчих органів при Міністерстві оборони та Міністерстві внутрішніх справ. Також він вводить квоти конфесійного представництва (для священиків від тієї чи іншої церкви) відповідно до потреб військових.

Капеланом може стати громадянин України з вищою богословською освітою, а також священнослужитель зареєстрованої церкви або релігійної організації з мандатом від церкви на капеланську діяльність.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України 251 голосом "за" проголосувала за проміжний звіт тимчасово слідчої комісії по "вагнерівцям".