Новини » Політика Читать эту новость на русском

Влада Швеції відмовилася від членства в НАТО, заявивши що так краще країни

Фото з відкритих джерел

За словами прем'єр-міністра Швеції, свобода країни від військових дій і альянсів сприяє стабільності і безпеці в Північній Європі

Швеція відмовилася від членства в НАТО, зазначивши, що свобода країни від військових дій та альянсів сприяє стабільності та безпеці в Північній Європі. Відповідну заяву зробила прем'єр-міністр країни Магдалена Андерссон.

Про це повідомляє "УНН" з посиланням на сайт шведського уряду.

"Свобода від військових дій добре служить нашій державі і сприяє стабільності і безпеці в Північній Європі. Швеція не подаватиме заявки на членство в НАТО. Швеція не буде пасивною, якщо трапиться катастрофа або напад на іншу країну в Північному регіоні або в ЄС. І ми очікуємо, що ці країни будуть діяти таким же чином, якщо постраждаємо ми самі", - заявила Андерсон.

Прем'єр-міністр додала, що Євросоюз є важливою ареною зовнішньої політики і безпеки Швеції. А поточне головування Швеції в ОБСЄ дає їй можливість захистити порядок європейської безпеки.

При цьому, Андерсон зазначила, що Швеція буде зміцнювати свою співпрацю у сфері оборони в партнерстві з НАТО, а також з такими країнами, як Фінляндія і США.

Прем'єр-міністр також заявила, що на даному етапі розробляється оновлена Стратегія національної безпеки Швеції.

Раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда закликав підвищити готовність сил НАТО на східному фланзі у зв'язку з ситуацією навколо кордонів України.