Європарламент готується застосувати санкції проти суддів, які переслідують Порошенка, - євродепутат

Будівля Європарламенту

Фото з відкритих джерел

Депутат Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель назвала брудними політичними іграми справи проти проти екс-президента Петра Порошенка. В інтерв'ю "Прямому" вона підкреслила - Європейський парламент застосує санкції проти осіб, причетних до політичного переслідування екс-президента України.  

"В цілому ми бачимо, що є загроза значного відкату назад в демократичних стандартах в Україні. Це використання політизованого правосуддя, вибіркового правосуддя проти політичних опонентів. Я дуже шкодую, що історія повторюється знову, ми повертаємося в домайданні часи і знову бачимо справи проти політичних опонентів. Я б не рекомендувала комусь в Україні - прокурорам, або політикам, або суддям брати участь у цих брудних політичних іграх", – підкреслила євродепутат. 

"Добре, коли є чесна політична конкуренція. Якщо у нас вибори попереду, то в політиці потрібно боротися політичними методами, а не через використання правосуддя. І звичайно, коли ми бачимо, які політичні опоненти сьогодні в Україні, то, звичайно, колишній президент є серйозним конкурентом і тим, хто може бути загрозою для чинного президента", – зазначає депутат. 

Коментуючи можливу міжнародну реакцію в разі арешту Порошенка, вона зазначила: "якщо ви подивитеся на період 2010-2011 років, то причетні судді і політики потрапили під індивідуальні санкції. Звичайно, санкції повинні бути уважно вивірені і обрані. Ми не зацікавлені карати непричетних до цих брудних політичних ігор. Але люди, які відверто підтримують такі брудні політичні ігри, звичайно повинні понести політичні та економічні наслідки. Ми тут в Європарламенті дуже чітко на цьому наполягаємо. Звичайно, ми будемо виступати за такі ж санкції у випадку України. Ми будемо виступати за індивідуальні санкції проти тих осіб, які залучені до цих брудних ігор", – застерегла Віола Фон Крамон.

Нагадаємо, Євросоюз зажадав від президента України Володимира Зеленського звільнити Віктора Медведчука з-під домашнього арешту. Крім того, від Києва зажадали скасування санкцій проти опозиційних медіа. Ситуація обговорювалася на саміті Східного партнерства в Брюсселі.

"Європейські лідери висунули Зеленському список пропозицій, щоб розрядити ситуацію. Зокрема, там був пункт про те, що санкції РНБО проти опозиційних ЗМІ і трьох опозиційних телеканалів, закритих ще в лютому 2021 року, несправедливі і їх потрібно скасувати", — сказало джерело в європейських дипломатичних колах.