Європейські ЗМІ критикують Зеленського за наступ на свободу слова і закриття незалежних телеканалів

Офіс президента

У європейських ЗМІ продовжують писати про те, що однією з найгучніших подій в кінці року, що минає для України стали чергові позасудові санкції РНБО щодо опозиційних ЗМІ, в результаті яких ще два телеканали були позбавлені можливості мовлення на п'ять років. Зокрема, про це пише іспанське інформагентство Europa Press

У публікації наголошується, що Президент України не вперше закриває ЗМІ, які критикують владу.

"Президент України Володимир Зеленський постановив закрити ще два телеканали, які засуджують його правління. Ukrlive і "Перший Незалежний" не зможуть легально вести мовлення в країні протягом наступних п'яти років. Це рішення було розкритиковано як посягання на свободу вираження думок деякими організаціями і політичними партіями", – пише інформагентство.

Іспанське медіа нагадує, що ці ЗМІ вже потрапляли під санкції в лютому 2021 року, За словами офіційного Києва, нібито в порядку "боротьби з інформаційним тероризмом".

"Українська влада стверджує, що Ukrlive.tv і "Перший Незалежний" зайняли місце "112 Україна", Newsone і ZIK і скористалися їх персоналом і технічним обладнанням. Ці три телеканали були закриті в лютому 2021 року, а через кілька місяців, у серпні, впливовий новинний інтернет-портал, який також критикує уряд Зеленського, був заблокований під приводом поширення "дезінформації" з Москви", – йдеться в публікації.

Europa Press зазначає, що народний депутат, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук, коментуючи наступ на свободу слова в Україні, підкреслив, що Зеленський "залишає тільки ті засоби масової інформації, які будуть найбільш зручно брехати народу України про їх "безпрецедентні успіхи"", – цитує інформагентство слова лідера ОПЗЖ.

Нагадаємо, що в самому кінці 2021 року Президент України своїм указом ввів в дію чергові санкції РНБО щодо телеканалів "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдингу "Новини", який був заснований журналістами закритих раніше Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. 

"Ці канали завжди залишалися опозиційними, а їх аудиторією переважно були російськомовні громадяни України, насамперед на південному сході країни. Це відкритий плювок в обличчя європейським політикам і журналістам, які заявляли про неприпустимість розправи над ЗМІ, але головне – це чергова наруга над Конституцією України, розправа над свободою слова. Очевидно, що жодних правових підстав для такого рішення не існує і не може існувати", – підкреслили в партії "Опозиційна платформа - За життя".