У регіонах України передбачається дефіцит хліба, - "Укрхлібпром"

Домашній хліб «ароматний». Фото Андрія Волика

Зупинка українських хлібзаводів у зв'язку зі зростанням цін на газ може спричинити дефіцит хліба заводської випічки на локальних ринках. Першими з проблемою забезпечення заводським хлібом зіткнуться села і райцентри, невеликі міста, поділився прогнозом з журналістом Оленою Голубєвою голова ради "Укрхлібпром" Олександр Васильченко.

"Хлібопекарські підприємства орієнтовані на регіональні ринки збуту. Зазвичай тільки великі міста з високим платіжним попитом забезпечують кілька хлібозаводів - така ситуація в Києві, Дніпрі, Харкові. У невеликих містах і райцентрах – по одному хлібозаводу. Ці підприємства сьогодні виявилися найбільш незахищеними. Якщо вони не зможуть розрахуватися за газ і будуть змушені зупиняти роботу, уникнути перебоїв із забезпеченням хліба на їх традиційних ринках збуту не вдасться", - сказав 112ua.tvВасильченко.

Закриття підприємств може стати наслідком десятикратного з початку року зростання цін на газ, 20%-го підвищення цін на борошно і зростання цін на інші компоненти. У разі зупинки регіонального хлібозаводу конкурентам буде складно швидко перекрити звільнилася нішу через складнощі з організацією логістики свіжих хлібобулочних виробів.

Як повідомлялося, 31 грудня Кабмін опублікував постанови, згідно з якими приватних газовидобувачів до 30 квітня зобов'язують продавати окремим підприємствам харчопрому 20% газу на Українській енергетичній біржі за фіксованою ціною без урахування рентних платежів. Мінагрополітики вже надало список підприємств, які претендують на купівлю газу за пільговою ціною. У ньому 7 тисяч виробників, - набагато більше, ніж передбачалося спочатку. Крім хлібопекарів, на пільговий газ претендують виробники борошна, м'яса птиці, молока, соняшникової олії.

Більше подробиць в матеріалі "Хліб почав дорожчати: на скільки підвищать ціни заводи, щоб уникнути зупинки" на сайті 112ua.tv.