Bloomberg повідомляє, що США просять ЄС прискорити узгодження нових санкцій проти Росії

Фото з відкритих джерел

У Вашингтоні стурбовані повільним прогресом європейців

США чинять тиск на європейських союзників щодо запровадження можливих санкцій проти Росії, побоюючись повільного прогресу європейців на тлі потенційного нового вторгнення РФ в Україну. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Як пишуть журналісти, Вашингтон наполягає на санкціях, і це підкреслює зростаюче нетерпіння в адміністрації президента Джо Байдена з приводу позиції Європи. У США незадоволені тим, що європейські країни не домовилися про конкретні санкції, які вони запровадять, якщо Росія розпочне повномасштабне вторгнення в Україну. 

Водночас у США стурбовані тим, що європейські лідери погано підготовлені до дій у відповідь, якщо президент РФ Володимир Путін вдасться до кібератак або посилення кампаній із дезінформації.

Своєю чергою радник США з національної безпеки Джейк Салліван визнав, що США та Європа можуть не дійти повної згоди щодо того, які санкції мають набути чинності, якщо Путін почне новий напад на Україну. 

Один зі співрозмовників видання розповів про існування сподівання, що санкційний пакет може бути фіналізований, коли міністри закордонних справ ЄС зустрінуться 24 січня.

Новини за темою: "Північний потік-2": У Держдепі США заявили, що санкції підірвуть "об'єднаний фронт" з Європою

Нагадаємо, нещодавно Сенат США оприлюднив законопроєкт про жорсткі санкції проти Росії, які можуть торкнутися, зокрема, президента РФ Володимира Путіна і його найближчого оточення. Обмеження введуть у разі нового вторгнення російських військ в Україну.