ЄС і НАТО не можуть домовитися про спільну декларацію через розбіжності, - FT

Фото з відкритих джерел

Документ став заручником дискусій усередині ЄС щодо більшої "стратегічної автономії"

Європейський Союз уже тривалий час не може узгодити давно заплановану заяву про співробітництво з НАТО через внутрішні розбіжності щодо власної безпекової політики. Про це повідомляє Financial Times.

Зазначається, що документ став заручником дискусій усередині ЄС щодо більшої "стратегічної автономії" у сфері оборони та безпеки. Низка країн на чолі з Францією вважають, що Євросоюз має менше покладатися на НАТО та розвивати деякі зі своїх власних незалежних оборонних можливостей.

Спільну декларацію ЄС і НАТО готують генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської ради Шарль Мішель. Документ має стати оновленням попередніх документів про співпрацю, підписаних у 2016 та 2018 роках.

Більшість країн-членів ЄС просили узгодити та підписати декларацію про співпрацю з НАТО минулого року. Проте поширення остаточного проєкту заяви очікується лише цього місяця.

Новини за темою: Кулеба пояснив, чому вступ України до ЄС і НАТО можливий найближчим часом

Нагадаємо, восени 2021 року президент Європейської ради Шарль Мішель виступив за зростання автономії Євросоюзу у сферах економіки та оборони. Тоді він зазначив, що це має допомогти ЄС стати більш ефективним і наполегливим на міжнародній арені.